Для збереження ідеального зовнішнього вигляду одяг вимагає правильного догляду та чищення, тому, якщо у вас виникло питання, як прати чорне худі, модель з принтом або блискавкою, пропонуємо детальний огляд рекомендацій, корисних порад та правил з очищення. Для пошиття худі використовуються тканини з високим вмістом бавовни. Для демісезонних моделей худи застосовується двунитка, а для теплих зимових варіантів – тринитка з флісом. Залежно від типу тканини, наявності принтів та інших особливостей можуть бути рекомендовані спеціальні правила прання, які вказуються на етикетці худі.
Правила догляду за теплими речами
Утеплені щільні матеріали вимагають особливого догляду, тому важливо знати, як прати утеплене худі, щоб зберегти властивості матеріалу, структуру волокон, яскравість кольору і виключити утворення ковтунів на поверхні. Залежно від особливостей матеріалу можуть бути індивідуальні рекомендації щодо догляду за одягом, але базові правила стосуються всіх теплих речей.
Щоб випрати утеплене худі й зберегти тканину в ідеальному стані, дотримуйтесь простих правил:
- використовуйте делікатний режим прання на низьких обертах не більше 800;
- вода має бути 30-40 градусів незалежно від ступеня забруднення матеріалу;
- мийний засіб повинен бути призначений для делікатних тканин – це допоможе зберегти м'якість та зігрівальні властивості утеплювача;
- відбілювачі краще не використовувати, щоб не пошкодити структуру тканини;
- сушити одяг краще природним шляхом, не використовуючи режим сушіння в машинці;
Для пом'якшення рекомендується застосовувати кондиціонер з відповідними властивостями для білих, темних або флісових тканин.
Якщо у вас виріб із малюнком, прання краще здійснювати у вивернутому стані. Наприклад, якісне худі з українською символікою та принтом може витримувати до 50 прань без втрати яскравості, але за умови делікатного режиму та температури води до 40 градусів. Після прання обов'язково потрібно струшувати худі, щоб зберегти форму та уникнути пошкодження структури волокон.
Як зберегти принт на худі під час прання
Особливої уваги заслуговують худі, декоровані написом, якимось малюнком або стразами, тому далі розповімо, як правильно прати худі з принтом, щоб максимально довго зберегти зображення в незмінному вигляді. Найбільш популярним є цифровий друк, який не створює на поверхні тканини прогумованого плівкового шару, тому в процесі носіння і прання такі малюнки не схильні до розтріскування.
Прання виробів із принтом передбачає такі дії:
- обов'язково потрібно вивернути худі на виворот, щоб мінімізувати тертя малюнка під час знаходження одягу в барабані пральної машини;
- якщо є застібки та блискавки, їх також потрібно попередньо застібнути;
- використовувати тільки делікатний режим прання та не перевантажувати барабан, щоб унеможливити пошкодження малюнка та тканини іншими речами;
- для виведення плям не можна використовувати засоби відбілювання з агресивним складом;
- не можна сушити річ на сонці або в сушильній машині;
- якщо плануєте гладити худі, краще робити це через шар тонкої бавовняної тканини, щоб уникнути пошкодження принта.
Якщо дотримуватися правил делікатного прання, чоловічі худі з принтом довго зберігають яскравість малюнка. Попри те, що для нанесення принтів використовуються стійкі барвники, рекомендується мінімізувати тертя, механічну дію та сильне скручування під час віджиму, оскільки це може мати негативний вплив на якість зображення.
Особливості прання м'яких матеріалів із флісом
Флісові матеріали мають особливі зігрівальні властивості, тому далі розповімо як правильно прати худі на флісі, щоб зберегти структуру волокон та їх властивості. Доглядати одяг з флісового матеріалу потрібно так само дбайливо, як за речами з вовни. Якщо забруднення не дуже сильне, краще випрати худі руками, тому що цей спосіб найбільш дбайливий.
На бирці завжди вказано, як прати худі на флісі, тому потрібно уникати високих температур води, агресивних хімічних засобів для прання та виведення плям, а також віджимання на високих обертах. Пам'ятайте, що сушити худі з флісом не можна на батареях або в сушильних машинах, тому що висока температура негативно впливає на властивості волокон утримувати тепло.
Прання худі та джинсів: що потрібно знати
Якщо вас цікавить питання, чи можна прати джинси з худі, важливо врахувати деякі нюанси, щоб зробити цей процес безпечним для обох речей. Щоб випрати джинси та худі разом, необхідно перевірити чи сумісні вироби за кольором, щоб унеможливити ризики перенесення кольорів. Наприклад, якщо у вас нові джинси темного кольору, краще перші кілька прань провести окремо, щоб зайвий барвник вимився з тканини.
Машинне прання на делікатному режимі є допустимим для обох речей. Якщо ви сумніваєтеся, чи можна прати худі в пральній машині, використовуйте режим для делікатного прання та мийні засоби з м'яким складом відбілювачів. Перед спільним пранням важливо застебнути блискавку та ґудзики, а також вивернути джинси на виворот.
Як прати одяг із блискавкою
Ми детально розібрали, як правильно прати худі, щоб зберегти принт, яскравість тканини, структуру ворсу, а також властивості флісу, що зігрівають. Зверніть увагу також на особливості прання виробів із блискавкою, оскільки застібка може пошкодити тканину.
Якщо виникають сумніви, чи можна прати худі з блискавкою в пральній машині або разом з іншим одягом, віддавайте перевагу ручному пранню або делікатному режиму. Обов'язковою умовою прання незалежно від обраного способу є застібка блискавки перед початком прання. Це допоможе захистити матеріал та блискавку від пошкодження.
Як зберегти начіс під час прання
Для пошиття зимових худі використовуються матеріали з високим вмістом бавовняних волокон і флісом, тому складнощів з тим, як прати тепле худі, не повинно виникати, тому що для всіх виробів з ворсом або начосом рекомендоване делікатне прання при температурі 30 градусів без сильного віджиму.
Теплі моделі з флісом вимагають особливого догляду, тому зверніть увагу на те, як прати худі з начосом, щоб уникнути прискореного зношування. Начіс – це м'який пухнастий шар тканини, який при високій температурі та підвищеному терті може бути пошкоджений. Щоб цього уникнути, потрібно прати одяг у холодній воді, використовувати м'який мийний засіб та сушити на відкритому повітрі.
Частота прання: як підтримувати свіжість одягу?
Не існує точної відповіді на питання, як часто потрібно прати худі, оскільки це залежить від інтенсивності носіння, ступеня активності, швидкості забруднення одягу та інших індивідуальних факторів. Ключовим фактором, що впливає на потребу в пранні, є інтенсивність використання худі та умови, в яких ви носите одяг.
У кожному випадку потрібно визначати індивідуально, як часто треба прати худі, щоб унеможливити часті прання, але й не допускати надмірного забруднення. Якщо ви не хочете прати худі після кожного використання, щоб не прискорювати зношування тканини, ознаками, що вказують на потребу випрати худі можуть бути візуальні забруднення або поява неприємного запаху.
Білі худи: що важливо знати про прання
Якщо з темними кольорами тканин все відносно просто, то розібратися, як прати біле худі може бути складнішим завданням, тому що на світлих матеріалах бруд може з'являтися швидше. Загалом правила прання не відрізняються від догляду за темними тканинами, оскільки білий матеріал із флісом також потребує делікатного догляду. Не варто використовувати агресивні засоби, що відбілюють через те, що це може стати причиною появи жовтизни.
Щоб запобігти появі розводів і жовтого відтінку на білій поверхні худі, важливо відразу після прання виймати одяг з машинки, акуратно струсити та розвісити для сушіння на відкритому повітрі. Не варто розміщувати худі під прямим сонячним промінням, особливо, якщо є кольоровий принт, який може втратити яскравість. Прання повинне проводитися в делікатному режимі, щоб унеможливити порушення структури волокон. Пам'ятайте, що базові рекомендації щодо догляду за одягом завжди є на етикетці.
Написати коментар